16.8 C
Скопје
25. септември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МАКЕДОНИЈА

Малолетничка прегазена од млад возач во Куманово

Малолетничка била прегазена на улица во Куманово од страна на 24-годишен возач, објави МВР.

„Синоќа во Куманово, на крстосница од булеварот Трета Македонска ударна бригада, улицата Б.Б.Гуцман и локален пат кон селото Проевце, патничко моторно возило „фиат“ со кумановски регистарски ознаки, управувано од К.Ј.(24) од с.Тромеѓа, кумановско, удрило во малолетничка од Куманово“, велат од МВР.

По несреќата малолетничката била пренесена во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ – Скопје, каде ѝ биле констатирани тешки телесни повреди.

Увид на местото извршила увидна екипа од СВР Куманово.