13.8 C
Скопје
31. мај 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
фото Centar.mk
МАКЕДОНИЈА

Тројца уапсени во Тетово, пронајдена марихуана и нож

Полициски службеници на СВР Тетово, вчеравечер, околу 23 часот и 40 минути на улица „Илинденска“ во Тетово ги лишиле од слобода гостиварците 48-годишниот Г.Е., 36-годишниот Л.Ф. и швајцарскиот државјанин, 33-годишниот Р.Б., извести СВР Тетово.

– При нивен и преглед на патничкото моторно возило „фолксваген тигуан“ со гостиварски регистарски ознаки, во кое се превезувале, била пронајдена и одземена марихуана, додека на Г.Е. му бил одземен и нож, соопшти СВР Тетово.

Тројцата се задржани во Полициската станица Тетово и по целосно документирање на случајот ќе им бидат изготвени поднесоци.