15.8 C
Скопје
2. октомври 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МАКЕДОНИЈА

Прегазено малолетно дете во Скопје – итно пренесено во болница

На 04.09.2023 околу 16.45 часот во СВР Скопје било пријавено дека на крстосница од ул.„Васко Карангелевски“ и сервисна улица, патничко моторно возило „тојота“ со скопски регистарски ознаки, управувано од С.Ѓ.(35) од Демир Капија, удрило во малолетен пешак од Скопје.

По несреќата малолетникот бил пренесен во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ каде му биле констатирани тешки телесни повреди. Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Скопје.