16.8 C
Скопје
25. септември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МАКЕДОНИЈА

Автомобил излета од патот кај Галичица, возилото висело на карпа

На телефонскиот број 112 добиена е пријава за возило кое излетало од главниот пат кај националниот парк Галичица на 10 минуи возење по наплатниот пункт, кај м.в.Коритски Рид.

Патничкото возило е од марката „волксваген“, објави Центарот за управување со кризи.

Возилото висело на карпа, а лицата се неповредени.

„Известен е и Антонио Додевски од Планинската спасителна служба Охрид кој ќе искочи на лице место за да направи увид во состојбата, и потоа ќе известат што понатаму“, велат од ЦУК.