17.8 C
Скопје
23. септември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
ЛОКАЛНО

Утре без струја делови од Ѓорче Петров

Од ЕВН Македонија АД добивме известување дека утре, на ден 04.09.2023 година (понеделник) без електрична енергија ќе останат:

– во периодот од 09.00 до 13.00 часот, ОУ Димитар Поп Беровски и дел од корисниците на ул.Воин Драшкоци (општина Ѓорче Петров)

– во периодот од 09.00 до 12.00 часот дел од корисниците на ул.3 и ул.100 во Волково (општина ЃорчеПетров)