21.8 C
Скопје
23. септември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
+МАКЕДОНИЈА

Чупеска: Сите сме згрозени, но да се објавуваат фаци на наводни виновници без истрага е трампизам

Фејсбук статус на професорката Ана Чупеска:

Сите оправдано се згрозени и реагираат на онколошките монструмски сомневања;
имаме, инфо дека ОЈО отворило истрага и во координација со МВР делуваат соодветно;
Сите, едвај чекаме наоди и разврска !

Но, за жал,
сеуште има и такви кои ги злоупотребуваат и така веќе упропастените човечки судбини;
има и онакви за кои презумпција на невиност не важи… се за полтичка видливост.
И уште нешто, повици за протест се легитимни, ама не и однапред да ги осудувате, со фаци што сте стаиле на слики и да повикувате на линч без да имате било какви докази. Аман кое дно сте ??? Трамповци и трапчовци!

Затоа, сметам дека што побрзо, најбрзо, море ИТНО, ОЈО треба да ја извести јавноста до каде се со наодите од истрагата ( ако известиле , фајн).

Но, секое успорување на истрагата значи отворен простор за уште поголема злоупотреба на жртвите.