12.8 C
Скопје
29. мај 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МАКЕДОНИЈА

Уапсен скопјанец баран по потерница, при апсењето била пронајдена марихуана

Вчера вечер во 21.40 часот на улицата „Хаџи Јован Шишко“, полициски службеници од Полициското одделение Шуто Оризари го лишиле од слобода 19-годишниот Р.У. од Скопје, извести МВР.

– Тој бил баран по потерница поради сомнение за сторено кривично дело по член 215 од Кривичниот законик. При лишувањето, кај него била пронајдена и одземена марихуана. Претходно, на ул.„Брсјачка буна“, тој физички нападнал полициски службеници, соопшти МВР.

Р.У. бил задржан во полициска станица и по целосно документирање, против него ќе бидат поднесени соодветни пријави.