25.8 C
Скопје
1. октомври 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МАКЕДОНИЈА

Во Петровец лице со воздушна пушка застрелал куче

Во текот на вчерашниот ден во 17.50 часот во Полициското одделение Петровец, З.А.(38) од с.Средно Коњари, скопско, пријавил дека околу 17.40 часот во близина на неговиот двор на подрачје на Петровец едно лице со воздушна пушка го застрелало неговото куче.

За настанот бил известен Јавен обвинител, а полициски службеници излегле на местото на настанот.

Се преземат мерки за расчистување на случајот.