21.8 C
Скопје
23. септември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МАКЕДОНИЈА

Прегазен пешак во Прилеп, возачот избегал

На полноќ во ОВР Прилеп било пријавено дека на улицата Борка Талески во Прилеп, патничко моторно возило, со непознати регистарски ознаки, удрило во 53-годишниот З. С. од Прилеп и го напуштило местото, извести МВР.

„По несреќата, пешакот З. С. бил пренесен во Градската болница ‘Борка Талески’ во Прилеп, каде што од лекар му биле констатирани тешки телесни повреди“, велат од МВР.

Увид на местото на настанот извршила екипа од ОВР Прилеп.