22.8 C
Скопје
25. септември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
месечина, фото Centar.mk
МОЗАИКИЗБОР

ОВА НЕШТО СЕ СЛУЧУВА НА НЕБОТО ДЕНЕС: Подгответе се за тотален ролер костер, ДРАСТИЧНИ ПРОМЕНИ кои следат

Денеска е посебен ден во 2023 година, бидејќи астролошки имаме полна месечина во знакот на Стрелец. Таканаречената образ месечина носи големи промени и многу можности да промениме сè во животот што не ни се допаѓа.

Се разбира, промената мора да дојде од нас самите, а ѕвездите се тука за да не поддржат на патот кон посреќен и поисполнет живот.

Месечината е во тројка со Марс. Астролозите советуваат да се потпрете на вашата интуиција, да погледнете во срцето и да бидете искрени со себе. Сега е време да се ослободите од лошите навики во сите области од животот.

Еве што им носи полната месечина во Стрелец на сите знаци во Зодијакот.

Овен
Од странство ви пристигнуваат добри вести кои ќе ве инспирираат да направите радикални промени во бизнисот или љубовта. Бидете храбри и не се откажувајте од вашите цели.

Бик
Во следните две недели, колку што ќе трае влијанието на таканаречената бери месечина, ќе има кармичка рамнотежа. Ќе се откажете од некои работи, ќе прифатите некои работи и ќе имате разбирање за другите луѓе. Од овој период излегувате посилни од било кога.

Близнаци
Голем пресврт во меѓучовечките односи ќе биде условен од вашите сознанија кои долго време сте ги „туркале под тепих“. Некои од овие сознанија можеби на почетокот нема да ве задоволат, но исто така ќе бидат многу лековити за вашата иднина.

Не жалете за она што го оставивте зад себе, бидејќи во вашиот живот ќе дојдат луѓе и можности кои ќе ви ја вратат насмевката.

Рак
Конечно ќе ја сфатите сопствената вредност и повеќе нема да дозволувате другите да се однесуваат со вас на начин на кој вие не сте заслужиле. Ќе бидете подготвени да ризикувате на сите полиња од животот за да си го обезбедите местото кое одамна ви припаѓа.

Лав
Лесно ќе се ослободите од луѓето кои ви ја трошат енергијата, работните места кои не ве исполнуваат, навиките кои ви носат штета. Сега е време за нов почеток во сите области од животот.

Подготвени и весело зачекорете во нова животна фаза која ќе биде исполнета со љубов, радост и успех.

Девица
Доаѓа период кога можете да сонувате големи соништа и да се надевате на нивно исполнување. Долго бевте во сенка, вашата работа не беше соодветно ценета, а сега имате шанса да го промените тоа.

Потпрете се на вашата интуиција и тргнете го соодносот на страна – ќе ви се исплати.