Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Мозаик

Еден хороскопски знак ќе добие добри пари – Дневен хороскоп за 26 мај 2023

Овен (21 март – 19 април):
На 26 мај, Овен, може да доживеете излив на енергија и ентузијазам. Канирајте ја оваа енергија во вашите лични и професионални цели. Преземете одговорност, бидете наметливи и тргнете по она што го сакате. Вашата динамична природа ќе ги инспирира оние околу вас.

Бик (20 април – 20 мај):
Бик, ден е да се фокусирате на грижа за себе и уживање. Почестете се со нешто посебно, без разлика дали тоа е спа ден, гурмански оброк или едноставно релаксирачка вечер дома. Негувајте се и наполнете ги батериите.

Близнаци (21 мај – 20 јуни):
Комуникацијата и дружењето ќе бидат во преден план за Близнаците на 26 мај. Ќе бидете брзи и шармантни, што ќе го олесни поврзувањето со другите. Вклучете се во стимулативни разговори и оставете ја вашата љубопитност да води.

Рак (21 јуни – 22 јули):
Рак, можеби ќе почувствувате потреба за емоционална сигурност и удобност. Поминете време со саканите, создадете мирна средина и дадете приоритет на грижата за себе. Вашата негувачка природа ќе биде ценета од оние околу вас.

Лав (23 јули – 22 август):
Лав, вашата природна самодоверба и харизма ќе бидат целосно прикажани на 26 мај. Прегрнете го центарот на вниманието и изразете ја вашата креативна страна. Вашата магнетна енергија ќе привлече внимание и восхит.

Девица (23 август – 22 септември):
Фокусирајте се на практични работи, Девица. Внимавајте на вашите обврски и внимавајте на деталите. Вашите аналитички вештини ќе бидат остри, што ќе ви овозможат значителен напредок во работата или личните проекти.

Вага (23 септември – 22 октомври):
26 мај е ден за наоѓање рамнотежа и хармонија, Вага. Барајте убавина во вашата околина и негувајте ги вашите односи. Препуштете се на уметнички или креативни активности кои ви носат радост.

Шкорпија (23 октомври – 21 ноември):
Шкорпија, прегрнете ја вашата интензивна и страсна природа на овој ден. Нурнете длабоко во вашите емоции и истражете ги вашите желби. Вклучете се во активности кои ви дозволуваат да се трансформирате и да растете на лично ниво.

Стрелец (22 ноември – 21 декември):
Се чека авантура, Стрелец! Тоа е одличен ден за истражување на нови хоризонти, без разлика дали преку патување, учење или проширување на вашите перспективи. Прифатете го духот на истражување и проширете го вашето знаење.

Јарец (22 декември – 19 јануари):
Јарецу, фокусирајте се на вашите цели и амбиции. Преземете чекори кон вашите долгорочни планови, дури и ако тие бараат трпение и упорност. Вашиот дисциплиниран пристап ќе ве приближи до успехот.

Водолија (20 јануари – 18 февруари):
26 мај е ден за поврзување со вашата заедница и позитивно влијание, Водолија. Вклучете се во хуманитарни определби или поддршка во кои верувате. Вашите иновативни идеи можат да инспирираат промени.

Риби (19 февруари – 20 март):
Риби, вашата интуиција и чувствителност ќе бидат зголемени на овој ден. Најдете време за интроспекција и слушајте го вашиот внатрешен глас. Поврзете се со вашата духовна страна и вклучете се во активности кои ви носат мир.

А навестувањето за среќа со пари оди кај… Бикот! На 26 мај, поединците Бикови може да најдат голема среќа кога се во прашање нивните финансии. Бидете подгответени на неочекуваните можности или финансиски придобивки што би можеле да ви се појават.

Можеби ќе ве интересира…

Колку мандарини можете да јадете дневно без да го загрозите вашето здравје?

Мандарините се богати со многу витамини, ја поттикнуваат работата на мозокот и се препознаваат по пријатниот мирис и вкус. Сепак, како и со се, мора да бидеме внимателни со нив… Прочитај повеќе

Вкусно и едноставно јадење: Телешки гулаш

Телешкиот гулаш е јадење на кое ретко кој може да одолее. Вкусно и фино јадење со ориз, тестенини или компири е совршениот ручек. Состојки за четири лица: 1 кг телешко… Прочитај повеќе

Проверете дали ве има: УЈП ја објави најновата листа на должници со имиња на фирми и луѓе

Управата за јавни приходи објавува Листа на должници бр.05/2023 за долгови доспеани до 31.01.2023 и неплатени до 30.04.2023 година по основ на ДДВ, данок на добивка, персонален данок на доход,… Повеќе

АНАЛИЗА: Се очекува пад на цените на становите низ Скопје и внатрешноста на Македонија

Цената на квадратен метар станбена површина ќе се намалува. Напумпаните цени на становите во Скопје и внатрешноста се очекува да паднат, пред се поради намалената побарувачка, но и поевтинувањето на… Повеќе