Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Мозаик

Овие 3 знаци имаат најголеми шанси да добијат лото: Парите се лепат како луди по нив!

Некои хороскопски знаци едноставно имаат повеќе среќа од другите и се чини дека парите се држат до нив. Среќата ги следи на секој чекор, а игрите на среќа им носат неверојатни добивки.

Во продолжение ви ги пренесуваме трите хороскопски знаци кои имаат најголеми шанси да добијат на лото.

Стрелец
Стрелците се родени како победници, без разлика дали станува збор за примање подароци, фрлање коцки или играње игри на среќа. Кај нив има природна леснотија, а со оглед на тоа што ги краси неверојатен оптимизам, не се плашат да се обложуваат големи и да ризикуваат се. Нивната смелост редовно се наградува со благословите на боговите на лото и бегството од страшните тешкотии. Прекрасното нешто во врска со овие неочекувани пари е тоа што овој огнен знак сака да споделува, а ако го имаат, го имаат сите околу нив.

Јарец
Среќата доаѓа доцна и полека кај Јарците. Сепак, нивното страдање раѓа стратегија и остро око за нови можности. Најработливите од земјените знаци, тие учат да создаваат сопствена среќа и да ги задржат своите придобивки дозволувајќи им на секој просперитет што ќе најдат простор да се размножи.

Риба
Рибите се најсреќниот хороскопски знак кога се во прашање добивките во игрите на среќа. Минатата година тие освоија повеќе награди на лотарија од кој било друг знак, односно 11,6 отсто од сите добивки.

Можеби ќе ве интересира…

Колку мандарини можете да јадете дневно без да го загрозите вашето здравје?

Мандарините се богати со многу витамини, ја поттикнуваат работата на мозокот и се препознаваат по пријатниот мирис и вкус. Сепак, како и со се, мора да бидеме внимателни со нив… Прочитај повеќе

Вкусно и едноставно јадење: Телешки гулаш

Телешкиот гулаш е јадење на кое ретко кој може да одолее. Вкусно и фино јадење со ориз, тестенини или компири е совршениот ручек. Состојки за четири лица: 1 кг телешко… Прочитај повеќе

Регионалниот фонд за предизвици додели 2,72 милиони за шест македонски проекти за унапредување на стручното образование

Шест најуспешни проекти од Северна Македонија се предложени за финансирање во вториот повик на Регионалниот фонд за предизвици (РЦФ), со што се издвојуваат приближно 2,27 милиони евра за инвестиции во… Повеќе

Се стега обрачот околу скапите брзи кредити: Со нов закон нема да смеат да се наплаќаат астрономски камати и провизии

Во тек е процесот за носење на законските измени со кои максималната камата нема да смее да го надминува. Тоа значи доколку некој граѓанин зел 10.000 денари, максимум за камати… Повеќе