Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

Млада битолчанка нудела секс за пари на Широк Сокак додека било преполно со луѓе, полицајци ја спречиле во намерата

Како што соопшти полицијата, полицајци додека биле во служба синоќа околу 21.30 часот затекнале жена на возраст од 34-години од Битола како нуди сексуални услуги на Градското шеталиште, велат од МВР..

Полицијата додава дека жената била затекната како нуди сексуални услуги на шеталиштето во период кога имало голем број шетачи.

Против жената од Битола е поднесена соодветна пријава, вели полицијата.

Можеби ќе ве интересира…

Во целосен прекин патниот правец Охрид – Свети Наум

Од 19:15 часот регионалниот пат Охрид-Свети Наум, кај с.Љубаништа, поради одрон на патот, сообраќајот е во целосен прекин. Прочитај повеќе

Српските медиуми – Полн резервоар за 60 евра само во Македонија: Еве каде е најевтиното гориво во регионот

За оние кои летово планираат да возат до најблиските плажи во соседството, најважно е колку ќе чини да се наполни полн резервоар со гас, пишува Б92. Најевтино ќе биде ако… Прочитај повеќе

Оддржана констутивна седница на НАТТА

По одлуката на Управниот одбор на Стопанската комора на Северна Македонија за основање, се одржа конститутивна седница на која се формираше Националната асоцијација на туроператори и туристички агенции на Република… Повеќе

Граѓаните бараат посилна регулација на брзите кеш кредити

Две третини од испитаниците или 65,3 отсто изјавиле дека државата треба дополнително да ги регулира условите и начините за земање на брзи кеш кредити, додека 16,7 проценти сметаат дека за… Повеќе