Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
ТехнологијаВо тренд...

„Инстаграм“ повторно работи

Социјалната мрежа „Инстаграм“ повторно работи.

Откако корисниците ширум светот пријавија проблеми, „Инстаграм“ беше недостапена апликација за користење.

Сега на оваа популарна социјална мрежа може повторно да се пристапи без никакви проблеми.

Инаку, „Инстаграм“ е онлајн споделување фотографии и социјално вмрежување што им овозможува на корисниците да фотографираат, да применуваат филтри на нив и да ги споделуваат тие слики на неколку начини, вклучително и преку социјалните мрежи како што се Твитер и Фејсбук.

Можеби ќе ве интересира…

Во целосен прекин патниот правец Охрид – Свети Наум

Од 19:15 часот регионалниот пат Охрид-Свети Наум, кај с.Љубаништа, поради одрон на патот, сообраќајот е во целосен прекин. Прочитај повеќе

Српските медиуми – Полн резервоар за 60 евра само во Македонија: Еве каде е најевтиното гориво во регионот

За оние кои летово планираат да возат до најблиските плажи во соседството, најважно е колку ќе чини да се наполни полн резервоар со гас, пишува Б92. Најевтино ќе биде ако… Прочитај повеќе

Цените на становите се очекува да одат надолу, забележан е значителен пад на цените на градежните материјали

Ќе одат надолу цените на квадратен метар станбена површина во главниот град и внатрешноста на Македонија велат познавачите. Цените кои беа напумпани на становите во Скопје и внатрешноста се очекува… Повеќе

Оддржана констутивна седница на НАТТА

По одлуката на Управниот одбор на Стопанската комора на Северна Македонија за основање, се одржа конститутивна седница на која се формираше Националната асоцијација на туроператори и туристички агенции на Република… Повеќе