Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МакедонијаВо тренд...

Детали од МВР за сообраќајката во Кисела Вода – повредени две деца кои со мотор удриле во автомобил

Две деца се повредени во сообраќајната несреќа што се случи синоќа во Кисела Вода.

Од МВР информираа дека несреќата се случила на крстосница од улицата „Борис Трајковски“ со ул.„Есенинова“ и ул.„Иван Козаров“.

Моторот управуван од малолетно лице, се судрил со автомобил „рено меган“ управуван од Ј.Т.(33) од Скопје.

На моторот се превзувало уште едно дете кое со тешки повреди завршило во болница, а возачот се здобил со телесни повреди.

Неофицијално станува збор за лица под 15 години.

Увид на местото извршила полициска екипа.

Можеби ќе ве интересира…

Бесими: Граѓанската обврзница е безризичен инструмент кој носи добри и безбедни приноси

2 јуни 2023, Скопје – Издавањето на граѓанската обврзница, како нов инструмент на пазарот, ќе даде можност на граѓаните да ги инвестираат своите пари и за тоа да добијат добри… Прочитај повеќе

Машините на терен – Почнаа работите на коридорот 8, постоечкиот автопат Тетово-Гостивар ќе се трансформира во автопатско решение со по три ленти во двата правци

Изградбата на стратешките инфраструктурни проекти е важна пред сè за подобрување на условите за живот на граѓаните, за обезбедување модерна и безбедна патна и железничка инфраструктура, за рамномерен регионален развој,… Прочитај повеќе

Внимавајте: Зa една година измамени 43 граѓани со брзи кредити

Десетици измамени граѓани се соочиле да плаќаат рати од туѓи подигнати брзи кредити. Само во 2022 година евидентирани се 43 случаи на измами со брзи кредити, велат од МВР за… Повеќе

АНАЛИЗА: Се очекува пад на цените на становите низ Скопје и внатрешноста на Македонија

Цената на квадратен метар станбена површина ќе се намалува. Напумпаните цени на становите во Скопје и внатрешноста се очекува да паднат, пред се поради намалената побарувачка, но и поевтинувањето на… Повеќе