26.8 C
Скопје
25. мај 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МАКЕДОНИЈА

Малолетник удрен од трактор, итно пренесен во болница

Синоќа во 19.20 часот во полицијата, од Општа болница Велес било пријавено дека кај нив со тешки телесни повреди бил донесен малолетник од селото Горно Оризари, велешко., велат од полицијата во денешниот дневен билтен.

МВР известува дека сподреф пријавеното, тој се здобил со повредите откако бил удрен од трактор додека бил на нива со неговиот татко.