15.8 C
Скопје
18. мај 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
фото Centar.mk
МАКЕДОНИЈА

Семејна драма во центарот на Скопје, интервенираше полицијата

Како што соопшти полицијата утрово во 03.20 часот во Полициската станица Центар, 36-годишна жена од Скопје пријавила дека на 20.05.2023 во 21.00 часот нејзината малолетна ќерка физички ја нападнала, по што вонбрачниот сопруг на нејзината ќерка се обидел да ја нападне со остар предмет, велат од МВР.

ПОЛИЦИЈАТА информира дека Се преземаат мерки за расчистување на случајот.