Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
фото Centar.mk
Македонија

Полицајци нападнати во Велес и Струмица, сторителите приведени

Вчеравечер во 22.40 часот во Струмица, полициски службеници од СВР Струмица го лишиле од слобода В.М.(55) од Струмица затоа што агресивно се однесувал кон полициски службеници кои извршувале службени дејствија. По документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава, информираат од МВР.

Малку по полноќ, пак, во 00.50 часот во Велес, полициски службеници од СВР Велес го привеле В.Ј.(27) од Велес затоа што во угостителски објект во Велес агреисвно се однесувал кон полициски службеници кои извршувале службени дејствија. По документирање на случајот и против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Можеби ќе ве интересира…

Не можете да заспиете? – Овие 6 работи мора да ги направите 30 минути пред спиење

Mртви сте уморни и едвај чекате да одите во кревет. Но, мозокот не мирува и мислите ви поминуваат низ главата… Се разбира, во тој случај нема шанси да заспиете. За… Прочитај повеќе

15 знаци дека на некој навистина му се допаѓате, веднаш штом ќе го запознаете

Сите можеме да се чувствуваме несигурни кога започнуваме нови врски, прашувајќи се дали некој навистина нè сака. Никој од нас не чита мисли, но нашето однесување може да даде прилично… Прочитај повеќе

Добра вест: Ново поевтинување на горивата во Македонија, ова се новите цени

Поевтинуваат бензините. И тоа за 0,5 денари поевтинува Еуросупер 95. Истиот од ноќеска еќ изнесува 80 денари од литар. За еден денар се намалува и цената на Еуросупер 98 и… Повеќе

Проверете дали ве има: УЈП ја објави најновата листа на должници со имиња на фирми и луѓе

Управата за јавни приходи објавува Листа на должници бр.05/2023 за долгови доспеани до 31.01.2023 и неплатени до 30.04.2023 година по основ на ДДВ, данок на добивка, персонален данок на доход,… Повеќе