19.8 C
Скопје
28. мај 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
+МАКЕДОНИЈА

63 санкции за недавање првенство на минување

Во текот на вчерашниот ден (17.05.2023) во периодот од 07.00 до 12.00 часот Министерството за внатрешни работи спроведе акциска контрола за првенство на минување на територијата на Република Северна Македонија, при што санкционирани се 63 возачи. Од нив, 16 на територијата на СВР Битола, 12 на територија на СВР Тетово… За време на контролата санкционирани се и 140 други видови на прекршоци.

Сообраќајните контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до сите учесници во сообраќајот да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи и заеднички да придонесеме за побезбедни патишта.