22.8 C
Скопје
29. мај 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
ЛОКАЛНО

Оваа општина дели по 3000 денари на секо матурант

Во знак на поддршка на младите и субвенционирање на млади лица од општината, денеска на сметките на сите матуранти од средното општинско училиште „Ѓорче Петров” во Крива Паланка префрлени се 3.000 денари од буџетот на Општина Крива Паланка.

Се работи за новa мерка која општината ја воведува оваа година.