Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Мозаик

Дневен хороскоп за 16 мај 2023

Овен (21.03-19.04): Денес е одличен ден да се ослободите од секаква лутина или негативност за која можеби се држите. Прифатете ја моќта на простувањето и напредувајте со позитивност.

Бик (20.04-20.05): Твојата напорна работа и посветеност се исплатат, Бик. Продолжете да туркате напред кон вашите цели и наскоро ќе ги видите наградите од вашите напори.

Близнаци (21.05-20.06.): Можеби се чувствувате малку расфрлани денес, Близнаци. Обидете се да се фокусирате на една задача во исто време и да не се преоптоварувате. Направете паузи кога е потребно и дадете приоритет на грижата за себе.

Рак (21.06-22.07): Денес е одличен ден за поврзување со саканите и за негување на односите. Посетете некој со кој не сте разговарале подолго време и направете планови како да го достигнете.

Лав (23.07-22.08): Вашата самодоверба и харизма денес се на највисоко ниво, Лав. Искористете ја оваа енергија за да ги следите вашите страсти и да ги остварите работите.

Девица (23.08-22.09): Можеби се чувствувате малку немирно денес, Девица. Размислете да пробате нешто ново или да земете поинаков пристап кон вашата дневна рутина за да ги размрдате работите.

Вага (23.09-22.10): Вагите, вашите комуникациски вештини се на точка денес. Користете го ова во ваша корист и во лични и во професионални поставувања.

Скорпија (23.10-21.11): Вашата интуиција денес е зголемена, Скорпиу. Верувајте им на вашите инстинкти и не плашете се да правите смели потези.

Стрелец (22.11-21.12): Денес е одличен ден за авантура и истражување, Стрелец. Размислете за спонтано патување или пробајте нова активност.

Јарец (22.12-19.01): Можеби се чувствувате малку под стрес денес, Јарецу. Не заборавајте да дадете приоритет на грижата за себе и да одвоите време за да ги наполните батериите.

Водолија (20.01-18.02): Вашите иновативни и креативни идеи течат денес, Водолија. Користете го ова во ваша корист во вашите лични и професионални определби.

Риби (19.02-20.03): Вашата емпатија и сочувство се зголемени денес, Риби. Користете го ова за да се поврзете со другите и да направите позитивно влијание во светот околу вас.

Можеби ќе ве интересира…

Ковачевски-Шолц: Германија ја повтори силната поддршка за интеграцијата во ЕУ

На Самитот на Европската политичка заедница во Молдавија, премиерот Димитар Ковачевски се сретна со германскиот канцелар Олаф Шолц, кој ја повторил силната поддршка на Германија за интеграцијата на Северна Македонија… Прочитај повеќе

Судскиот Совет ќе расправа по индиции за судир на интереси во работата на Весна Дамева

Зоран БОЈАРОВСКИ Весна Дамева, член на Судскиот Совет и претседателка на ова тело од декември минатата година до 26 април годинава, кога беше разрешена од оваа должност, учествувала во постапки… Прочитај повеќе

Цените на становите се очекува да одат надолу, забележан е значителен пад на цените на градежните материјали

Ќе одат надолу цените на квадратен метар станбена површина во главниот град и внатрешноста на Македонија велат познавачите. Цените кои беа напумпани на становите во Скопје и внатрешноста се очекува… Повеќе

Проверете дали ве има: УЈП ја објави најновата листа на должници со имиња на фирми и луѓе

Управата за јавни приходи објавува Листа на должници бр.05/2023 за долгови доспеани до 31.01.2023 и неплатени до 30.04.2023 година по основ на ДДВ, данок на добивка, персонален данок на доход,… Повеќе