Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
+Македонија

Приведени двајца крадци во Скопје, одземеното вратено на сопственикот

На 12.05.2023 во 14.10 часот на Плоштад Македонија на подрачјето на Центар, полициски службеници ги лишиле од слобода Е.И.(46) од Скопје и Р.Д.(35) од Велес.

Тие се сомничат дека од продавница во трговски центар на подрачјето на Центар одзеле производи, при што кај пријавените биле пронајдени украдените производи и вратени се на сопственикот.

фото Centar.mk

За случајот е известен Јавен обвинител и по негово целосно документирање против нив ќе бидат поднесени соодветни поднесоци.