Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
+Македонија

Битиќи: Полн погодок е паметното инвестирање во развој кој е соодветен за секој регион и кој ќе донесе најмногу додадена вредност

Фејсбук статус на вицепремиерот Фатмир Битиќи:

Новата спортска сала во Крушево ја користат националните тимови и клубовите за висински подготовки а ги привлекува и туристите бидејќи во неа покрај останатите содржини има поставено и карпа со ѕидови за болдеринг. Заедно со новата спортска сала беа направени и велосипедски патеки во должина од 40 километри. Ова Крушево го прави дополнително атрактивен за туристите кои во Крушево доаѓаат на алтернативен, авантуристички туризам, како едно од најдобрите места за параглајдинг скокови во Европа.

Искористувањето на средствата од проектот за поддршка на локалната и регионална конкурентност на туризмот финансиран од Европската Унија и Владата, за реконструкција на оваа спортска сала е полн погодок.

Полн погодок е паметното инвестирање во развој кој е соодветен за секој регион и кој ќе донесе најмногу додадена вредност.

Можеби ќе ве интересира…

Шеќеринска: Оптимист сум за нашиот влез во ЕУ

Во моментов Европската Унија е заинтересирана да го штити европскиот континент и го гледа забрзаното проширување како безбедносен влог, истакна поранешната министерка за одбрана Радмила Шеќеринска за време на панел-… Прочитај повеќе

Коциќ: Пратениците да се вразумат, или ќе одиме напред или ќе останеме без перспектива

Периодов јасно се гледа дека постои поделбата на проевропски и анти-ЕУ блок, рече пратеникот на СДСМ Ненад Коциќ во гостувањето во Телма телевизија. Тој обвини дека во однос на процесот… Прочитај повеќе

Доларот зајакна, цените на нафтата утрово пораснаа

На девизните берзи вредноста на доларот во однос на кошницата валути порасна, по минатонеделниот пад. Индексот на доларот, кој ја покажува вредноста на американскиот долар во однос на другите шест… Повеќе

Фрчат попусти од 60%, 70%, 80% – но кога ќе дојде ред за купување попустот го нема или важи само за производ кој го нема на залиха

И покрај носењето на измените на законот за заштита на потрошувачите, забележано е присуство на маркетинг промоции на компании за технологија и облека кое според граѓаните е манипулативно. Слично се… Повеќе