Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МозаикВо тренд...

Пристигнуваат пари за четири хороскопски знаци: Еве кој треба да игра игри на среќа до 13 мај

Астролозите тврдат дека одредени знаци ќе имаат повеќе финансиска среќа од другите.

Ретроградниот Меркур е во полна сила, а Јупитер е во последните степени на Овен, што значи дека не е добро време за финансиски инвестиции. Многу преговори доцнат, а ветените пари не стигнуваат на време.

Ако се прашувате кој ќе има среќа кога се парите во прашање, овие знаци вклучуваат: Близнаци, Овен, Девица и Стрелец.

Влегувањето на Венера покрај Марс во вашата втора куќа ви носи бонуси, но и дополнителна заработка.

Со помош на личност под знакот Рак можете да заработите многу пари, а конечно сте се стабилизирале финансиски во однос на почетокот на годината.

Поради ретроградниот Меркур, не вложувајте пари пред крајот на мај.

Овен
Нагласеното второ поле ви носи многу можности за заработка, но и одреден ризик бидејќи Уран е во Бик.

Ќе имате потреба да вложувате пари иако сте свесни дека е ризичен период. Подобро е да се чека поповолен период за вложување средства.

Девица
Венера влегува во Рак, па пријателите ќе ви понудат да работите на заеднички проект кој може да донесе пари.

Во секој случај, влегувате во постабилен финансиски период, па не мора да се грижите за пари.

Стрелец
Сатурн е во Риби, но во добри аспекти, па го добивате она што го заслужувате.

Оваа планетарна положба може да ви донесе работа од дома или приход преку недвижен имот.

Знакот кој треба да игра игри на среќа до 13 мај е Јарец.

Можеби ќе ве интересира…

Бесими: Граѓанската обврзница е безризичен инструмент кој носи добри и безбедни приноси

2 јуни 2023, Скопје – Издавањето на граѓанската обврзница, како нов инструмент на пазарот, ќе даде можност на граѓаните да ги инвестираат своите пари и за тоа да добијат добри… Прочитај повеќе

Машините на терен – Почнаа работите на коридорот 8, постоечкиот автопат Тетово-Гостивар ќе се трансформира во автопатско решение со по три ленти во двата правци

Изградбата на стратешките инфраструктурни проекти е важна пред сè за подобрување на условите за живот на граѓаните, за обезбедување модерна и безбедна патна и железничка инфраструктура, за рамномерен регионален развој,… Прочитај повеќе

АНАЛИЗА: Се очекува пад на цените на становите низ Скопје и внатрешноста на Македонија

Цената на квадратен метар станбена површина ќе се намалува. Напумпаните цени на становите во Скопје и внатрешноста се очекува да паднат, пред се поради намалената побарувачка, но и поевтинувањето на… Повеќе

Регионалниот фонд за предизвици додели 2,72 милиони за шест македонски проекти за унапредување на стручното образование

Шест најуспешни проекти од Северна Македонија се предложени за финансирање во вториот повик на Регионалниот фонд за предизвици (РЦФ), со што се издвојуваат приближно 2,27 милиони евра за инвестиции во… Повеќе