Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Мозаик

Тие се сметаат за сопственици на моќна животна енергија: Ова се најопасните знаци на зодијакот

Повеќето астролози веруваат дека овие хороскопски знаци се многу опасни, па затоа предлагаат да се држите подалеку од нив колку што можете повеќе.

Ова се најопасните знаци на зодијакот:

Близнаци
Близнаците често несвесно шират негативна енергија околу себе. Се случува сосема безопасно да навредат човек со некој опасен коментар. Близнаците треба да научат да го контролираат својот јазик доколку сакаат да имаат пријатели.

Јарец и Риби
Имаат таква способност да му „удираат шамар на вистината“ во лице на соговорникот, иако за тоа нема ниту време ниту место. Нивниот јазик и ум се многу отровни и често не можат да се контролираат.

Шкорпија
За џабе не се нарекуваат „најлошиот знак“ на Зодијакот. Скорпиите често се свесни за своите способности и намерно ги користат своите „таленти“ против другите.

Овие четири знаци на Зодијакот се сметаат за сопственици на многу моќна животна енергија. Имајте на ум дека универзумот никогаш нема да ви прости за тоа што сте го направиле и секогаш ќе ви возврати..

Можеби ќе ве интересира…

Ковачевски: Не постои подобар предлог од овој кој го имаме, имаме поддршка за следните чекори и за реформи

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Димитар Ковачевски во интервју за Канал 5 говореше за важноста на реформскиот процес во земјата, за членство во ЕУ. Ковачевски посочи дека меѓународната… Прочитај повеќе

Османи од Братислава во Осло на НАТО министерски состанок

Од Братислава каде учествуваше на Глобсек 2023, министерот за надворешни работи, Бујар Османи, патува за Осло каде ќе учествува на неформалниот состанок на министрите за надворешни работи на земјите-членки на… Прочитај повеќе

Оддржана констутивна седница на НАТТА

По одлуката на Управниот одбор на Стопанската комора на Северна Македонија за основање, се одржа конститутивна седница на која се формираше Националната асоцијација на туроператори и туристички агенции на Република… Повеќе

Преку одржливо и органско производство на грозје и вино до зајакната позиција на македонската винска индустрија

Зајакнување на позициите на пазарите, градење препознатлив бренд со географска индикација и успешна трансформација кон органско производство се основите за успех на македонската винска индустрија. Ова се современите трендови во… Повеќе