Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

Кумановец обивал автомобили и крадел, полицајци го затекнале на дело

Вчера, во 2 часот, полициски службеници од СВР Куманово го лишиле од слобода Д. Б. (36) од Куманово.

„Тој со употреба на сила од три патнички моторни возила на улицата Бранко Богдански-Гуцман во Куманово одзел повеќе предмети, при што бил затекнат од полициски службеници“, велат од МВР

Д. Б. бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот, против него ќе следува соодветна пријава.

Можеби ќе ве интересира…

Ковачевски: Не постои подобар предлог од овој кој го имаме, имаме поддршка за следните чекори и за реформи

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Димитар Ковачевски во интервју за Канал 5 говореше за важноста на реформскиот процес во земјата, за членство во ЕУ. Ковачевски посочи дека меѓународната… Прочитај повеќе

Османи од Братислава во Осло на НАТО министерски состанок

Од Братислава каде учествуваше на Глобсек 2023, министерот за надворешни работи, Бујар Османи, патува за Осло каде ќе учествува на неформалниот состанок на министрите за надворешни работи на земјите-членки на… Прочитај повеќе

Оддржана констутивна седница на НАТТА

По одлуката на Управниот одбор на Стопанската комора на Северна Македонија за основање, се одржа конститутивна седница на која се формираше Националната асоцијација на туроператори и туристички агенции на Република… Повеќе

Проверете дали ве има: УЈП ја објави најновата листа на должници со имиња на фирми и луѓе

Управата за јавни приходи објавува Листа на должници бр.05/2023 за долгови доспеани до 31.01.2023 и неплатени до 30.04.2023 година по основ на ДДВ, данок на добивка, персонален данок на доход,… Повеќе