Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Мозаик

Овие 2 знаци ги чека ОГРОМНА ДОБИВКА во април: Се се менува наеднаш, има можности кои не се пропуштаат!

Астрологијата ни открива многу работи, а сега открива и дека овие хороскопски знаци ќе бидат најсреќни во наредниот месец.

Овен
Генерално, оваа година е среќна за Овните, а тие особено ќе ги почувствуваат придобивките на финансиски план. Планетата Јупитер, која владее со среќата и богатството, се наоѓа токму во Овен, па оттука и толкава среќа за припадниците на овој огнен знак. Овните се храбри и самоуверени, а во април овие квалитети ќе бидат особено изразени. Им се смеат на исклучителни проекти, напредување во кариерата, а некои дури и ќе станат познати. Ова не е време да се сомневате во себе. Слушајте ја вашата интуиција и немојте да ве поколебаат мислењата на другите луѓе.

Водолија
Ексцентричните Водолии конечно ќе најдат начин да платат за своите идеи. Работата и трудот ќе им се исплати, а ќе добијат и голема поддршка од пријателите и во работната средина.Водолиите во овој период имаат силен фокус и успехот им е приоритет. Ако истраат и никој друг не им го привлече вниманието, успехот е загарантиран.