Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

Ужас: Силувана малолетничка во Скопје

На 21.03.2023 во 18.45 часот во село Радуша, скопско, полициски службеници од Полициското одделение Сарај лишиле од слобода 19 годишни, затоа што извршил обљуба врз малолетничка од тетовско село.

Тој бил задржан во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.