22.8 C
Скопје
25. мај 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
ТЕМАМОЗАИК

3 хороскопски знаци на кои ќе им “паѓаат пари од небо” во месецот Овен

Започна периодот на Овен, а со него и астрономската пролет. Огромни промени ќе има само за три хороскопски знаци за кои овој период ќе донесе силен дожд од пари.

Овен
Ова е ваша сезона, драг Овен, затоа слободно прославете ! Правете го она што сакате да го правите, бидејќи токму сега можете да постигнете успех ако се дадете и ги следите вашите желби. Значи што сакате? Дали сакате да направите лифтинг на лицето или да станете познат сликар? Истурете ги вашите желби во вистинските уши, покажете му го вашиот талент на светот и паричниците ќе ви се отворат.

Рак
Време е, Рак, да побараш унапредување или покачување! Верувај ми, вреди да се спротивставиш на твојот шеф! Оваа сезона е поволна и за разни деловни здружувања и инвестиции. Во крајна линија: треба да вложите минимален напор за да жнеете многу. Значи, ако имате одлична можност, искористете ја! Можете да добиете пари дури и од најчудните идеи во наредните недели.

Риби
Ќе ја сакате сезоната на Овен. Иако ви нудат неколку возбудливи можности за заработка, сега и факторот на среќа игра голема улога за вас, па можете да добиете малку повеќе преку подарок или дури и награда. Но, и она што ќе го најдете е игра на пари, па затоа треба да гледате и пред вашите нозе! Конечно можете повторно да се чувствувате на милост и немилост!