Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

Шок-бомба пронајдена пред деловен објект во Охрид

Синоќа, во 21 часот, во СВР Охрид било пријавено дека пред деловен објект на улицата Ванчо Николески во Охрид била пронајдена флеш шок-бомба.

Од пиротехничар од Дирекцијата за заштита и спасување од Охрид бомбата била безбедно подигната, соопшти полицијата.

Увид на местото на настанот извршиле полициски екипи.