Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Локално

Без вода дел од корисниците од општина Центар

Од ЈП „Водовод и канализација“ известуваат дека денеска, поради стопирање мрежа ф80 мм на улицата Страшо Пинџур бр. 6, прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците на улиците Страшо Пинџур, Цицо Поповиќ и Стале Попов од 9 часот до завршување.