Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
CentarМакедонија

Нови 4 случаи на искасани од кучиња скитници

На 31.01.2023 во 15.35 часот во Полициската станица Карпош, П.К.(44) од Скопје пријавил дека во с.Бардовци бил каснат од куче скитник.

На 31.01.2023 во 12.35 часот, С.В.(54) од Кичево во полициска станица пријавила дека на ул.„Магистрален пат“ во Кичево била касната од куче скитник. Истиот ден, З.Е.(40) од Кичево пријавила дека нејзината малолетна ќерка на ул.„11 Септември“ во Кичево била касната од куче скитник.

На 31.01.2023 во ОВР Прилеп, Д.Ј.(63) од Прилеп пријавил дека на ул.„Ладо Лапецот“ бил каснат од куче скитник.