Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
CentarМакедонија

Нови три случаи на искасани од кучиња скитници – нападнато и малолетно девојче

На 30.01.2023 во 09.40 часот во Полициската станица Гази Баба, Б.Г.(64) од Скопје пријавила дека на ул.„16 Македонска Бригада“ била касната од куче скитник.

На 30.01.2023 во 08.50 часот во СВР Тетово, А.Р.(61) од Тетово пријавила дека на улица „Благоја Тоска“ во Тетово била касната од куче скитник.

На 30.01.2023 во 16.00 часот во СВР Тетово – Полициска станица Гостивар, Х.К.(41) од гостиварско Врапчиште пријавил дека во селото неговата малолетна ќерка била касната од куче скитник.