Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

СДСМ: Чулев да одговори за неговата инволвираност во кумановските настани наместо да шири лаги

И на демантирани лаги ВМРО-ДПМНЕ продолжува да шири лажни вести, велат од СДСМ.

Наќе Чулев, додаваат од партијата на власт, наместо да шири лажни вести конечно да се изјасни за неговата инволвираност во кумановските настани.

Според СДСМ, јавноста очекува одговори од Чулев на овие круцијални прашања, а не измислени приказни.