Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

Осуденик од затворот Идризово нападнат со остар предмет

Осуденик од затворот Идризово бил нападнат со остар предмет, информираше МВР.

Имено, вчера околу 20.30 часот од КПУ Идризово во СВР Скопје било пријавено дека околу 19.25 часот во затворениот дел од установата повеќе осудени лица го нападнале осуденикот Е.С.(33).

Според полицијата од страна на Б.А. со остар предмет му била нанесена повреда на Е.С..

Се работи на расчистување на случајот, соопштија надлежните.