Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

Пожар во близина на бензинска среде Скопје – Кој ги запали контејнерите на три локации?

На 19.04.2023 во 20.30 часот во СВР Скопје е пријавено дека на три локации на бул.„Партизански одреди“, во близина на маркет и бензинска пумпа, и на ул.„Вич“ кај маркет на подрачјето на Карпош настанал пожар во контејнери за смет, сопственост на Комунална хигиена – Скопје.

Пожарот е изгаснат од противпожарната единица Скопје.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.