6.8 C
Скопје
18. април 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
ТЕМАМАКЕДОНИЈА

МВР со детали за убиството што ја потресе Македонија: Син си го закла татка си

Полициски службеници од СВР Куманово, вчера околу 16.00 часот, го привеле Б.Ј.(40) од Куманово, затоа што во семејната куќа во кумановската населба „Иго Тричковиќ“ со нож го нападнал својот татко С.Ј.(65), кој им подлегнал на повредите.

Извршен бил увид од екипа на СВР Куманово, а телото на починатиот, по наредба на Јавен обвинител, било предадено за обдукција.

По целосно расчистување на случајот, против Б.Ј. ќе следува соодветна пријава.

Спонзорирано: