Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
CentarМакедонија

Уште тројца скопјани искасани од учиња скитници

На 11.01.2023 во 15.10 часот во Полициската станица Центар, А.Ч.(29) од Скопје пријавила дека во кругот на Комплекс клиники „Мајка Тереза“ била касната од куче скитник.

На 11.01.2023 во 21.00 часот во Полициската станица Ѓорче Петров, В.К.(39) од Скопје пријавил дека на ул.„Лука Геров“ бил каснат од куче скитник.

На 11.01.2023 во 17.30 часот во Полициската станица Гази Баба, Д.П.(28) од Скопје пријавил дека на ул.„519“ бил каснат од куче скитник.