Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
CentarМакедонија

Прегазена 18-годишна девојка, итно пренесена во болница, а возачот побегнал

Денеска (10.01.2023) околу 01 .30 часот во СВР Тетово било пријавено дека околу 18.50 часот на 09.01.2023 на крстосницата на улиците „29 Ноември“ и „Видое Смилевски-Бато“ во Тетово, патничко возило „фолксваген голф“ удрило во 18-годишната Е.Н. од тетовско Слатино и го напуштило местото. Во несреќата, Е.Н. се здобила со тешки телесни повреди констатирани во тетовската Клиничка болница.

Увид бил извршен и се преземаат мерки за расчистување на случајот.