Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
CentarМакедонија

Скопјани направиле масовна тепачка во Маврово – Осум млади лица се уапсени

На 01.01.2023 околу 04.30 часот во Маврово, полициски службеници од Полициското одделение Маврово ги привеле осум лица, сите од Скопје, затоа што го нарушиле јавниот ред и мир со меѓусебна физичка пресметка.

По целосно документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок.