Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
CentarМозаик

5 хороскопски знаци кои ќе најдат љубов во 2023 година

2022 година може да биде година полна со разочарувања и многу настани кои ќе ви го скршат срцето, но следната година на вратата може да затропа нова љубов. Еве пет хороскопски знаци кои ќе се сретнат со љубов во 2023 година.

Бик
Бикот е еден од хороскопските знаци кои ќе имаат среќа во љубовта следната година. Во првиот квартал од годината ве очекува активен период, но кога ќе влезете во летните месеци на виделина ќе излезат длабоки желби. Ќе има голем развој на односите кои се уште не се официјализирани. Врските малку ќе ве изморат кога ќе влезете во септември и ќе сакате да избегнувате такви разговори, но кон крајот на годината изгледа многу веројатно дека ќе запловите по нова љубов или ќе ја подигнете сегашната врска на повисоко ниво. .

Водолија
Гледајќи го љубовниот живот на Водолијата следната година, шансите да се најде сродна душа изгледаат многу големи. Особено во првите месеци од годината, наместо да правите емотивни чекори, ќе зачекорите во пострасни врски. Сосема е можно да запознаете луѓе кои мислите дека се совршени за вас. Кога ќе ја пронајдете оваа личност, ќе воспоставите длабока врска и ќе постигнете среќа.

Вага
Врските ви изгледаат многу постабилни оваа година. Секако, тоа не значи дека нема да запознаете некоја нова личност во периодот што доаѓа. Чувството на смиреност, мир и доверба ќе доминира во вашите односи. Можеби ќе имате несогласувања со другата личност околу егото и целите, но во втората половина од годината вашите односи се чини дека се на многу поцврсти темели.

Лав
Лавовите често се чувствителни на чувствата и очекувањата на партнерот. Тие се барани и доминантни во односите. Оваа година работите се малку поинакви. До крајот на април ќе бидете прилично среќни во љубовта. Со вашето заедништво, ќе созреете и ќе успеете.

Рак
Според хороскопот за 2023 година, Раковите имаат среќа и во љубовта оваа година. Врските ќе ви бидат поромантични и поинтимни оваа година. Ќе одите на долги патувања со љубовникот или сопружникот и ќе уживате во заедништвото. Ќе има значително зголемување на привлечноста за самохраните ракови, додека одговорите од спротивниот пол ќе бидат похрабри.