Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
CentarМакедонија

Трагедија во Битола: Починато бебе донесено во клиничката болница

На 27.11.2022 во 08.40 часот во СВР Битола, од Одделението за педијатрија при Клиничката болница Битола било пријавено дека кај нив било донесено починато неколкумесечно бебе. Бил извршен службен разговор со дежурниот лекар кој изјавил дека бебето имало повеќе здравствени проблеми.

Во службен разговор, родителите Н.Г. и Ј.Г. изјавиле дека во 07.00 часот бебето било без знаци на живот, по што го донеле во болница. По наредба на Јавен обвинител над телото на бебето ќе се врши обдукција.