Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
CentarМакедонија

Со автомобил удрил во малолетничка на тротинет

vНа 24.11.2022 во 14.30 часот во Полициската станица Гостивар било пријавено дека на ул.„ЈНА“ во Гостивар, патничко моторно возило „алфа ромео“ со гостиварски регистарски ознаки, управувано од Ш.М.(29) од Гостивар, удрило во тротинет управуван од малолетничка од Гостивар.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобила малолетничката, констатирани во Општата болница во Гостивар.

Извршен бил увид од увидна екипа од Полициската станица Гостивар.