Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

Уште петмина искасани од кучиња скитници

На 23.11.2022 година во 16.10 часот, Л.К.(81) од Кичево во полициска станица пријавила дека на улицата „4 јули“ во Кичево била касната од куче скитник.

На 24.11.2022 во 14.35 часот во Полициската станица Карпош, Д.А.(36) од Скопје пријавил дека на ул.„Бледски договор“ бил каснат од куче скитник.

На 23.11.2022 во 16.50 часот во Полициската станица Чаир, Д.К.(27) од Скопје пријавил дека во с.Визбегово, скопско, бил каснат од куче скитник.

На 23.11.2022 во 09.30 часот во Полициската станица Центар, Ј.З.(53) од Скопје пријавила дека во кругот на Комплекс клиники „Мајка Тереза“ била касната од куче скитник.

На 23.11.2022 во 12.20 часот во Полициската станица Аеродром, М.А.(19) од Штип пријавила дека во близина на Железничката станица во Скопје била касната од куче скитник.

Можеби ќе ве интересира…

  • Biznispro.com
  • Вести +
  • Жена
Ова се сите неработни денови за новогодишните и божикните празници во 2023 година

Со доаѓањето на крајот на старата 2022 година, многумина се прашуваат кои се неработните денови кои следат во декември и јануари со цел да си го испланираат слободното и празнично… Прочитај повеќе

Ковачевски до Мицкоски: Не е храборст да се криеш зад Апасиев и да бараш предвремени избори затоа што си уплашен

Христијан Мицкоски и Димитар Апасиев се совршена комбинација за хаос и деструкција, порача вечерва претседателот Димитар Ковачевски на граѓанската трибина „Силно и одлучно кон иднината“ во Куманово. Ковачевски истакна дека… Прочитај повеќе

Еве што се случува во телото на жената за време на ПМС: Хормоните се главни виновници за се

Најголема улога во женското репродуктивно здравје имаат хормоните кои регулираат голем број процеси во организмот. Така, под влијание на хормоните може да се забележат одредени појави во телото на жената… Прочитај повеќе