Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
CentarЛокално

Шилегов до Данела: Оди си. Не се (не) мачи сите …

Фејсбук статус на Петре Шилегов, екс-градоначалник на Скопје:

Со сензационалистичко пласирање на лаги и невистини, купуваш ден, недела, месец, но не решаваш проблем.

А нерешениот проблем ?

Еееее, нерешениот проблем по истекот на денот, неделата, месецот се враќа и стравично удира. Право во глава ….

Оди си. Не се (не) мачи сите …