Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Култура

ПАЦИЕНТИ (урнебесна комедија)

ПАЦИЕНТИ (урнебесна комедија)

  1. ноември 2022 година, 20 часот, Салон 19:19

Режија: Ѓорѓи Ризески

Играат: Роберт Ристов, Мирјана Поповска Ристов и Радо Алексовски

Сценографија: Роберт Ристов

Автор на ликовно сценски решенија: Игор Љубовчевски Љубац

Изработка на плакат и рекламен материјал: Методи Ангелов

„КАДЕ СЕ ПАРИТЕ? “

… Е најчесто поставуваното прашање во овие кризни времиња.

Што ќе се случи доколку дома викнете хипнотизер за да помогне да се добијат искрените одговори.

Повеќе за претствата дознајте на линкот:

http://teatarprovokacija.mk/vecerni-pretstavi/pacienti/

Играат: Мирјана П.Ристов, Роберт Ристов, и Радо Алесовски.

Резервации на: 078399456. Оnline билети на: teatarprovokacija.mk

Фејсбук настан

Можеби ќе ве интересира…

  • Biznispro.com
  • Вести +
  • Жена
ПАДНА ОДЛУКА: Ново значително поевтинување на бензинот и дизелот, ова се новите цени

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги на Република Северна Македонија донесе Одлука со која се врши намалување на малопродажните цени на нафтените деривати во просек за 1,48 % во… Прочитај повеќе

Ковачевски: Мицкоски секое утро прво проверува на телефонот што кажал Апасиев

Претседателот на СДСМ, Димитар Ковачевски смета дека е изводливо до 2030 година земјата да стане полноправна членка на ЕУ. Тој од трибината „Силно и одлучно кон иднината“ од Велес кажа… Прочитај повеќе

Еве што се случува во телото на жената за време на ПМС: Хормоните се главни виновници за се

Најголема улога во женското репродуктивно здравје имаат хормоните кои регулираат голем број процеси во организмот. Така, под влијание на хормоните може да се забележат одредени појави во телото на жената… Прочитај повеќе