Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
+Македонија

Неколку апсења низ Македонија – полицијата со полни раце работа

На 19.11.2022 во 10.15 часот на бул.„Видое Смилевски Бато“ во Скопје, полициски службеници од СВР Скопје лишиле од слобода двајца малолетници од Скопје. Тие биле затекнати при извршување кражба во продажен објект, при што одзеле повеќе производи. Одземените предмети биле пронајдени и вратени на сопственикот, а за случајот бил запознаен Јавен обвинител. По целосно документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.

На 19.11.2022 во 14.30 часот на влез на с.Шишево, скопско, полициски службеници од Полициската станица Сарај го привеле М.И.(44) од с.Шишево. При преглед во патничко возило „опел тигра“ со скопски регистарски ознаки, кое го управувал, биле пронајдени бесправно исечени огревни дрва и моторна пила. Возилото, дрвата и пилата биле одземени за понатамошна постапка, а по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

На 19.11.2022 во 10.50 часот на ул.„Петар Ацев“ во Скопје, полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје го лишиле од слобода М.Т.(21) од Скопје, затоа што кај него била пронајдена и одземена марихуана. По документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

На 19.11.2022 во 12.30 часот на ул.„Симеон Кавракиров“ во Скопје, полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје ја лишиле од слобода Е.П.(23) од Гевгелија, затоа што кај неа била пронајдена и одземена марихуана.
По документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Можеби ќе ве интересира…

  • Biznispro.com
  • Вести +
  • Жена
Падна рекордна седумка на Лото во Кичево – среќникот ќе се офајди со 500.000 евра

Во Кичево вечерва се падна рекордната Лото добивка од 32.921.304 денари или околу 500.000 евра. Засега нема информации за идентитетот на добитникот, но од она што се знае лото ливчето… Прочитај повеќе

Ковачевски до Мицкоски: Не е храборст да се криеш зад Апасиев и да бараш предвремени избори затоа што си уплашен

Христијан Мицкоски и Димитар Апасиев се совршена комбинација за хаос и деструкција, порача вечерва претседателот Димитар Ковачевски на граѓанската трибина „Силно и одлучно кон иднината“ во Куманово. Ковачевски истакна дека… Прочитај повеќе

Еве што се случува во телото на жената за време на ПМС: Хормоните се главни виновници за се

Најголема улога во женското репродуктивно здравје имаат хормоните кои регулираат голем број процеси во организмот. Така, под влијание на хормоните може да се забележат одредени појави во телото на жената… Прочитај повеќе