Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
+Македонија

СДСМ: Реална опасност за европскиот пат се Левица и Апасиев, Мицкоски е нивни заложник

Соопштение на СДСМ:

Партијата Левица, предвоена Димитар Апасиев претставува реална закана и вистинска опасност за продолжување на европскиот пат на државата.

Левица јасно е определена против стратешките цели на државата, анти НАТО и анти ЕУ.

И уште поголема опасност е дека Левица го зема во заложништво Христијан Мицкоски, како човек без став, визија и одлучност.

Политичкиот пироман Апасиев, со Мицкоски како негов заложник, сака да ја доведе државата до раб на провалија.

СДСМ и демократските сили нема да дозволат патот кон европската иднина да биде напуштен, поради неодговорни пиромани како Апасиев и Мицкоски.

Државата ќе продолжи по патот на интеграциите се до полноправно членство во ЕУ, затоа што тоа е гаранцијата за стабилна и сигурна иднина.

Можеби ќе ве интересира…

  • Biznispro.com
  • Вести +
  • Жена
Нова цена на горивата – Се очекува поевтинување

Утре Регулаторната Комисија стандардно како и секој понеделник треба да донесе одлука за утврдување на нови цени на горивата, кои ќе важат од вторник. На светските берзи цените на нафтата… Прочитај повеќе

Денеска РКЕ ќе стокми нова цена на горивата

Денеска Регулаторната Комисија за Енергетика стандардно како и секој понеделник треба да донесе одлука за утврдување на нови цени на горивата, кои ќе важат од вторник. Во моментов бензините се… Прочитај повеќе

Еве што се случува во телото на жената за време на ПМС: Хормоните се главни виновници за се

Најголема улога во женското репродуктивно здравје имаат хормоните кои регулираат голем број процеси во организмот. Така, под влијание на хормоните може да се забележат одредени појави во телото на жената… Прочитај повеќе