Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

Уапсени крадци од Битола, расчистени 18 тешки кражби

На 13.11.2022, полициски службеници од Криминалистичка полиција при СВР Битола ги лишиле од слобода Б. В. (23) од Битола, Е. В. (29) од Битола и Х. В. (52) од с. Канатларци, Прилепско.

Тие се сомничат дека во последните два месеца извршиле 18 тешки кражби во куќи и ормани на мобилен оператор на подрачјето на Битола, при што одзеле разни предмети.

Во службен разговор во полициска станица тие ги признале делата.

Тие биле задржани во полициска станица и по целосно документирање на случаите, против нив ќе биде поднесена соодветна пријава.

Можеби ќе ве интересира…

  • Biznispro.com
  • Вести +
  • Жена
Ова се сите неработни денови за новогодишните и божикните празници во 2023 година

Со доаѓањето на крајот на старата 2022 година, многумина се прашуваат кои се неработните денови кои следат во декември и јануари со цел да си го испланираат слободното и празнично… Прочитај повеќе

Зеленски: Не му дозволуваме на непријателот да ги исполни своите намери, Русија бележи големи загуби

Украинскиот претседател Володимир Зеленски (Зеленски) зборуваше во ново видео обраќање во кое изјави дека ситуацијата на фронтот е многу тешка. – И покрај екстремно големите руски загуби, окупаторите се обидуваат… Прочитај повеќе

Еве што се случува во телото на жената за време на ПМС: Хормоните се главни виновници за се

Најголема улога во женското репродуктивно здравје имаат хормоните кои регулираат голем број процеси во организмот. Така, под влијание на хормоните може да се забележат одредени појави во телото на жената… Прочитај повеќе