Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

СДСМ: Пироманите од Левица се реална закана за европскиот пат, Мицкоски станува се послаб

Соопштение на СДСМ:

Пироманите од Левица се реална закана за европскиот пат, Мицкоски станува се послаб

Пироманите од Левица претставуваат реална закана за европската иднина на државата.

Димитар Апасиев и Левица имаат јасна агенда да го попречат патот кон ЕУ, а нивната политика ќе ја направи државата, не посилна, туку послаба, ако запре еврпскиот пат.

Левица се се посилни, затоа што Христијан Мицкоски станува се послаб.

Како што изминуваат деновите Левица ќе го земе Мицкоски како нивен заложник, затоа што Мицкоски е слаб, нема визија, нема став, тој е обичен послушник на Никола Груевски.

Опасноста по државата е огромна заради непромислениот популизам и деструктивноста која владее во опозицијата.

СДСМ и демократските сили нема да дозволат кој било да ја загрози европската иднина на државата и на граѓаните.

Можеби ќе ве интересира…

  • Biznispro.com
  • Вести +
  • Жена
Падна рекордна седумка на Лото во Кичево – среќникот ќе се офајди со 500.000 евра

Во Кичево вечерва се падна рекордната Лото добивка од 32.921.304 денари или околу 500.000 евра. Засега нема информации за идентитетот на добитникот, но од она што се знае лото ливчето… Прочитај повеќе

Ковачевски до Мицкоски: Не е храборст да се криеш зад Апасиев и да бараш предвремени избори затоа што си уплашен

Христијан Мицкоски и Димитар Апасиев се совршена комбинација за хаос и деструкција, порача вечерва претседателот Димитар Ковачевски на граѓанската трибина „Силно и одлучно кон иднината“ во Куманово. Ковачевски истакна дека… Прочитај повеќе

Еве што се случува во телото на жената за време на ПМС: Хормоните се главни виновници за се

Најголема улога во женското репродуктивно здравје имаат хормоните кои регулираат голем број процеси во организмот. Така, под влијание на хормоните може да се забележат одредени појави во телото на жената… Прочитај повеќе